Konji16

konj...konji

PortalPortal  AccueilAccueil  CalendrierCalendrier  FAQFAQ  RechercherRechercher  MembresMembres  GroupesGroupes  S'enregistrerS'enregistrer  Connexion  

Partagez

...APALOOSA...

AuteurMessage
Frizijac

Broj postova : 81

...APALOOSA... Empty
MessageSujet: ...APALOOSA...   ...APALOOSA... Icon_minitimeLun Juin 08, 2009 4:05 am

Zanimljivosti
- Appaloose su prikazane na drevnim špiljskim crtežima prije oko 20,000 godina u Francuskoj
- Također su viđeni u Staroj Perziji, Grčkoj i na umjetninama dinastije Tang (Kineska dinastija)
- Pleme Nez Perce u sjevernopacifičkom dijelu Sjeverne Amerike, koja je razvila pasminu, zovu ga Palouse po rijeci koja je tekla kroz Nez Perce zemlju
- Najvjerojatnije su uvezeni u Sjevernu Ameriku za vrijeme španjolskog istraživanja, ili od ruskih trgovaca krznom nešto kasnije
- Appaloose su nerijetko korištene u Westernima kao jahaći konji kauboja i indijanaca

Razlikovne značajke
- Prepoznatljiv po točkastom tijelu i šarenim uzorcima oko očiju
- Također imaju oči različitih boja: smeđe, plave ili boje lješnjaka

Podrijetlo
Postoji zabilješka da su živjeli u Francuskoj prije 20,000 godina.
Revenir en haut Aller en bas
Lipizzan lover

Lipizzan lover

Broj postova : 75

...APALOOSA... Empty
MessageSujet: Re: ...APALOOSA...   ...APALOOSA... Icon_minitimeLun Juin 08, 2009 11:49 am

a lako tebi samo kopiraš i lijepiš...stavi i slika malo!!
Lipizzan lover

Lipizzan lover

...APALOOSA... Empty
MessageSujet: Re: ...APALOOSA...   ...APALOOSA... Icon_minitimeLun Juin 08, 2009 12:12 pm

...APALOOSA... 33xhbbs

...APALOOSA... 2d9usdg
Frizijac

...APALOOSA... Empty
MessageSujet: Re: ...APALOOSA...   ...APALOOSA... Icon_minitimeLun Juin 08, 2009 12:46 pm

ZA TVOJU INFORMACIJU MENI SE SLIKE NE MOGU UČITAT,NEŠT MI NIJE UREDU S KOMPOM,A ZAŠTO TI NISI KOPIRALA PRIJE MENE
Lipizzan lover

Lipizzan lover

...APALOOSA... Empty
MessageSujet: Re: ...APALOOSA...   ...APALOOSA... Icon_minitimeMar Juin 09, 2009 12:15 pm

pa hoćemo se sada svađati??? nemoj tako.....ja samo kažem...a nisam vidjela da si napisao tamo u drugom postu da ti se nemogu učitati...mislila sam da ti se ne da...a i meni je glupo samo kopirati...ja kada pišem o pasmini pišem sama.....ne kopiram...pogledaj o noniusu i clydesdalu pa ćeš vidjeti da sam to ja pisala!
Frizijac

...APALOOSA... Empty
MessageSujet: Re: ...APALOOSA...   ...APALOOSA... Icon_minitimeMar Juin 09, 2009 1:33 pm

sve je ok,ja neću da se svađam jer mi je dosta svađa oko nekih______za cijeli život...ali meni se slike neće da učitaju i to mi je problem...tako da...
Admin-ancy
Admin
Admin-ancy

Broj postova : 102

...APALOOSA... Empty
MessageSujet: Re: ...APALOOSA...   ...APALOOSA... Icon_minitimeMar Juin 09, 2009 1:51 pm

no dobro šta ima veze...nemojte se svađat,ja sam baš mislila stavit slike ali sam vidjela da ih je nina stavila...TNX... bounce bounce
Voir le profil de l'utilisateur http://konji16.forumcorse.com
nezz
Invité

...APALOOSA... Empty
MessageSujet: Re: ...APALOOSA...   ...APALOOSA... Icon_minitimeMar Juin 09, 2009 2:24 pm

Citation :
pa hoćemo se sada svađati??? nemoj tako.....ja samo kažem...a nisam vidjela da si napisao tamo u drugom postu da ti se nemogu učitati...mislila sam da ti se ne da...a i meni je glupo samo kopirati...ja kada pišem o pasmini pišem sama.....ne kopiram...pogledaj o noniusu i clydesdalu pa ćeš vidjeti da sam to ja pisala!

ja koliko sam vidio na nekim forumima ti si o clydesdalu kopirala jer sam čito ovo ima pet min na ovom forumu i na još jednom i potpuno su isti...
Frizijac

...APALOOSA... Empty
MessageSujet: Re: ...APALOOSA...   ...APALOOSA... Icon_minitimeMar Juin 09, 2009 2:27 pm

Citation :
Lipizzan lover

ja koliko sam skonto da si i ti o clydesdalu kopipejstala jer sam indenično onome tvom čito na još jednom forumu...
Frizijac

...APALOOSA... Empty
MessageSujet: Re: ...APALOOSA...   ...APALOOSA... Icon_minitimeMar Juin 09, 2009 2:28 pm

onaj prvi citat sam ja napiso jer sam bio odlogiran a nisam gledo,jer sam bio na forumu pa sam piso
Lipizzan lover

Lipizzan lover

...APALOOSA... Empty
MessageSujet: Re: ...APALOOSA...   ...APALOOSA... Icon_minitimeMer Juin 10, 2009 1:47 am

pa prvo sam napisala...pa sam onda kopirala to svoje na druge forume kako nebi morala prtepisivati..ali nisam sada sa neke stranice kopirala i samo stavila...nego sam napisala šta znam o njima..tako i za noniusa!!!
Contenu sponsorisé

...APALOOSA... Empty
MessageSujet: Re: ...APALOOSA...   ...APALOOSA... Icon_minitime

...APALOOSA...
Page 1 sur 1